Perníčkové Vánoce

„Vánoce bez perníčků si nedovedeme představit“, shodli se žáci a pedagogové ze II. třídy Mš, zš a prš v Boskovicích. Ale jak na to, aby byly perníčky měkké, voňavé, sladké, ale i krásné a originální? A tak si pozvali do školy zkušenou cukrářku z nedalekých Knínic, paní Milinkovou.

Na den „D“ se všichni moc těšili. Paní cukrářka byla pečlivě připravená. Přivezla perníčky, rozmanité tvary vykrajovátek, sladké náplně, marcipán a jiné dobroty. Žáčci se proměnili v malé cukráře a s nadšením se pustili do díla. Vyzkoušeli si několik technik zdobení, při kterých mohli plně využít svou fantazii a dokonale si užít předvánoční atmosféru. Vůně perníčků a vanilky přivábila žáky z jiných tříd, kteří neodolali pokušení a také si zkusili zdobení pomocí mandlové hmoty a profesionálních cukrářských nástrojů.

Na závěr pomohla paní Milinková všem účastníkům cukrářského minikurzu perníčky dárkově zabalit. Vánoční balíčky si žáci nejprve dali na výstavku a poté si je odnesli domů. Zdobení všechny moc bavilo a výtvory byly opravdu pěkné a chutné. Paní Milinkové moc děkujeme, že si na nás udělala čas a přijala pozvání do naší školy. Děkujeme jí za přípravu, pomoc a trpělivost, s jakou se nám věnovala a už teď se těšíme na další setkání!

Mgr. D. Žáčková, asistentky H. Bočáňová a M. Kotoučková

„videogalerie“